5 sposobów na Dzień Babci i Dzień Dziadka

WojciechArtykuł1 Comment

zdrapka. wielkopostna babcia dziadek

Babcia i dziadek. Wydaje się, że zostali stworzeni przez Boga, aby nas rozpieszczać. Od naszego wczesnego dzieciństwa kibicują nam, kochają bezwarunkowo i dbają o odpowiednio wysoki poziom cukru w organizmie wnuków. Jeśli mamy to szczęście, że towarzyszą nam jeszcze w naszym dorastaniu i dorosłości, wtedy powoli zaczynamy ich poznawać i czerpać z ich życiowej mądrości i doświadczenia. Uświadamiamy sobie, jak wiele dobra nam dali. I chcemy się im odwdzięczyć…

Szczególną okazją do docenienia dziadków jest Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia). To już tuż tuż, więc… do dzieła!

Jak sprawić im przyjemność w dniu ich święta?

1. Po prostu bądź

Jeśli możesz odwiedzić ich w dniu ich święta i ofiarować im swój czas, aby pobyć razem, to już dużo. Jeśli nie, zadzwoń, żeby wiedzieli, że pamiętasz i że jesteś z nimi duchem.

2. Wysłuchaj

Spotkałeś kiedyś obcego starszego pana na przystanku, który rozpoczął z Tobą rozmowę od tak? Dziadkowie mają tak dużą łatwość mówienia, bo chcą być wysłuchani. Mają swoją historię życia do opowiedzenia i chcą ją komuś przekazać. Warto zadbać przede wszystkim o swoich dziadków, aby mieli do kogo mówić. Zadawaj im pytania, żeby czuli, że jesteś szczerze zainteresowany. Przy okazji możesz dowiedzieć się o nich czegoś nowego i spojrzeć na ich życie w innym świetle. Historie dziadków potrafią być naprawdę pasjonujące!

dzień babci

3. Rozprosz smutki

Opowiedz im o swoim życiu, zwłaszcza o tych radosnych jego stronach. Dziadkowie, zwłaszcza jeśli są schorowani, mają tendencję do pogrążania się w smutku. Spraw, żeby zapomnieli na chwilę o swoich dolegliwościach.

4. Nie tylko prezenty dla babci i dziadka

Poprzez dawanie im prezentów na pewno możemy okazać im nasze uczucia. Reklamy proponują nam ważne dla ich zdrowia preparaty witaminowe i suplementy diety.  Ale czasami dobrze jest, żeby słowa miłości wybrzmiały. Warto powiedzieć dziadkom, że ich kochamy dopóki są z nami. A babci dodatkowo podarować kwiaty! 🙂

5. Ofiaruj modlitwę

Modlitwa za duszę zmarłych dziadków w Dzień Babci i Dzień Dziadka może być swoistym prezentem dla tych bliskich, którzy już odeszli. Do niej pewnie nie muszę nikogo zachęcać. Jednak warto objąć modlitwą tych dziadków, którzy jeszcze z nami są. Podziękować Bogu za ich życie. Poprosić o potrzebne dla nich łaski. Może borykają się z jakimiś problemami czy trudnymi uczuciami (np. samotnością), o których wie tylko Bóg. Możemy prosić go o to, aby ich podtrzymywał tam, gdzie my nie sięgamy naszą miłością.

ps. Msza Święta za dziadka i babcię to piękny prezent. W ten sposób szturmujesz bramy nieba w towarzystwie Twoich bliskich, sąsiadów, parafian, kapłanów  i masz pewność, że otwiera się nadprzyrodzona skarbnica pełna łask!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *