Dzień Chłopaka – przejaw mody czy ważne święto?

Artykuł, Challenge, NewsDodaj komentarz

Chłopcy

W ostatnich latach Dzień Chłopaka zyskuje na popularności. Jest to odpowiednik żeńskiego święta z 8 marca.
Początkowo obchodzony był w szkołach, gdy to dziewczęta zaczęły wręczać drobne upominki klasowym kolegom.
Obecnie w Dniu Chłopaka świętują nie tylko nastolatki, lecz także dorośli mężczyźni. Z reguły to żony, narzeczone, dziewczyny czy koleżanki przypominają panom o nadchodzącym święcie. Często tego dnia pielęgnuje się relacje damsko-męskie.
Warto wiedzieć, że odmienny charakter posiada Międzynarodowy Dzień Chłopców obchodzony na świecie 16 maja.
Jego inicjator dr Jerome Teelucksingh z Trinidadu i Tabago pragnął, aby zwrócono uwagę na problemy i wyzwania stojące przed dorastającymi chłopcami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Chłopców organizuje się lokalne, często sportowe imprezy, podkreśla się potrzeby dzieci i nastolatków, docenia ich wkład w budowanie rodziny i lokalnych społeczności. Dzień ten służy także promocji pozytywnych wzorców dojrzałych i odpowiedzialnych mężczyzn.

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września i cieszy się większą popularnością niż Dzień Mężczyzny (Polska: 10 marca lub 4 kwietnia, świat 9 listopada). Może warto wykorzystać wzrastający trend i poszerzyć grono świętujących, aby chłopców doceniały nie tylko narzeczone czy koleżanki z pracy, ale też rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *