Już jest! Zielona Zdrapka Wielkopostna 2020

Kinga FrąckowskaArtykuł, Challenge, Edycja 2020, News22 Comments

Nie mogliśmy się doczekać dzisiejszego Unboxingu. I oto wreszcie przed nami wizerunek najnowszej Zdrapki. Pełna nadziei, optymistyczna i bliska naturze – Zielona Zdrapka Wielkopostna 2020. Tym razem zebrane zadania układają się w kształt Ziemi – cennego podarunku od Boga.
Zostań naszym sprzymierzeńcem w trosce o Ziemię i razem z nami zmieniaj świat na lepsze! Pomoże Ci w tym ponad 40 inspiracji do zrealizowania w czasie Wielkiego Postu. Zaproś rodzinę, przyjaciół, kolegów z pracy i razem, małymi krokami wprowadźcie w życie rozsądne nawyki proekologiczne. Przekażmy następnym pokoleniom przyrodę, która umożliwia wypoczynek, relaks i harmonijny rozwój ludzi i zwierząt.

Dlaczego „Ekologiczne Nawrócenie”?

„Rok Jana Pawła II”, „Święty Jan Paweł II”, „Kardynał Wyszyński i Papież Polak” – oto niektóre z Waszych facebookowych propozycji głównego tematu Zdrapki. Czekajcie więc na naszą papieską niespodziankę. Tymczasem wspólnie zagłębimy się w nauczanie Papieża Franciszka i jego encyklikę Laudato Si’. Czy na pewno zrobiłeś już wszystko, by odkryć i uszanować bezcenny świat przyrody? Dołącz do naszej akcji. Już można składać zamówienia na naszej stronie. Wyzwól energię do działania i …sięgnij po Zdrapkę Wielkopostną 2020.

Liczba komentarzy: 22

 1. Mieszkam w Danii . Potrzebowałabym większość ilość takich zdrapek dla potrzebujących tutaj na miejscu . Czy jest możliwość otrzymania tych zdrapek i jaka cena ?

  1. Droga Sylwio,
   wysyłamy Zdrapkę Wielkopostną również poza granice Polski. Nie ma problemu.
   Tutaj znajdziesz pakiety Zdrapek – po wybraniu odpowiedniej ilości wpisz kraj wysyłki i strona od razu obliczy koszty wysyłki.
   Powodzenia!
   https://zdrapkawielkopostna.pl/sklep/

 2. Zróbmy też coś szalonego. Przeczytajmy Laudato si’, nie ograniczajmy się do zdrapki.

  1. Fantastyczny pomysł!
   Część zadań ze Zdrapki została w prost zainspirowana treściami z Encykliki Papieża Franciszka.
   To jaki deadline wyznaczamy do ukończenia lektury?

  1. Dzień dobry!
   Można zamówić jedną Zdrapkę – Edycję Familijną. Jest to duża Zdrapka wysokiej jakości w formacie A3. Gratis otrzymuje się 2 małe zdrapki do podarowania komuś bliskiemu.
   Małe zdrapki natomiast wysyłamy w pakietach od 20sztuk. Proszę zajrzeć na: zdrapkawielkopostna.pl/sklep
   Niektóre księgarnie prowadzą sprzedaż pojedynczych Zdrapek – życzymy, by w razie potrzeby udało się Pani taką znaleźć.

   1. Bardzo miła i rzeczowa odpowiedź, co prawda nie mnie, ale osobie, która pytała, o to, o co i mnie chodziło. Dziękuję bardzo, Pani Kingo. Pozdrawiam. 🙂

 3. Nie widzę w pakietach opcji kupna pojedynczych sztuk małej zdrapki 🙁 co zrobić, gdy nie potrzebuję 20 sztuk, chcę mieć zdrapkę, a tylko taka ilość najmniejsza jest dostępna? Pozdrawiam 🙂

  1. Małgosiu, zachęcamy Cię do wyboru pakietu 20 lub Familijnej. Dlaczego? Bo Wielkim Postem warto się dzielić. Nasi bliscy często zapominają o tym wyjątkowym okresie dla duszy i ciała – ile razy zjadłaś schabowego w Środę Popielcową (retorycznie)? Dlatego zrób bliskim, sąsiadom prezent. Czy podoba Ci się taka idea? Dzielimy się Wielkim Postem. Dołączasz?

 4. Szkoda, że nie można zamówić mniejszej ilości zdrapek, niestety jednorazowy wydatek 49 zł jest dla mnie za duży 🙁

  1. Z uwagi na ogromne ilości zamówień, realizujemy wysyłki pakietowe. Ponadto dopiero przy większej ilości Zdrapek zwracają się koszty wysyłki zamawiającym. Nie chcemy Państwa narażać na zbyt duże koszty.
   Zachęcamy zatem, by namówić rodzinę, sąsiadów, kolegów z pracy lub proboszcza, aby można było zamówić większe pakiety oraz przy okazji wzmocnić więzi społeczne 😀
   Niektóre księgarnie katolickie sprzedają Zdrapki pojedynczo – może uda się Pani taką znaleźć. Powodzenia!

  1. Dzień dobry!
   Najlepszym rozwiązaniem jest zachęcenie, by rodzice lub starsze rodzeństwo wykonywało zadania wspólnie z młodszymi dziećmi. Z większością zadań dzieci z klas I-III sobie poradzą. Jednak są też zadania do wykonania z kimś bliskim, z przyjaciółmi – zadania integrujące, wzmacniające więzi społeczne. Najlepiej zatem, żeby rodziny wspólnie je realizowały – warto np. rozdać Zdrapki na Mszach z udziałem dzieci, m.in. tymi, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

 5. Witam, czym się różni zwykła zdrapka od familijnej? Czy familijna to jakiś pakiet? Co w nim jest? Czy są zadania dla dzieci? Bo nie mogę znaleźć informacji i nie wiem czy edycja familijna to kilka zdrapek czy czymś się różni? Dziękuję z gory za odpowiedź

  1. Dzień dobry!
   Zdrapka klasyczna jest małego formatu (mniej więcej jak zeszyt szkolny). Familijna ma format A3, ma dodatkowe pola do zdrapania na planszy. Ponadto zapakowana jest w pudełko oraz zawiera 2 małe zdrapki do rozdania komuś bliskiemu.
   Zadania nadają się do realizowania przez młodzież, dorosłych lub rodziny z dziećmi. Najlepszym rozwiązaniem jest odkrywanie i wykonywanie zadań wspólnie z dziećmi (wyjaśnienie sensu i celowości zadań). Gdy rodzice wyjaśnią zadania – dzieci z pewnością chętnie wezmą udział w ich realizacji!

 6. Witajcie, szkoda, że w sklepie brakuje wyraźnie opisanych rozmiarów poszczególnych zdrapek. Właśnie odebrałam z poczty 20 jak się okazało mini zdrapek, choć spodziewałam się duzych plakatów 🙁

  1. Droga Agnieszko,
   dziękujemy za informację. Już uzupełniamy wszystkie opisy produktów o dane dot. wymiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *