Materiały do pobraniaMateriały pomocnicze i materiały prasowe Zdrapki Wielkopostnej


Materiały pomocnicze

Od 2015 roku Zdrapka Wielkopostna dociera do tysięcy osób. Jej celem jest towarzyszyć uczestnikom tak, aby odkryli możliwość  uporządkowania swojego życia. Zalety zdrapki odkryli rodzice, opiekunowie, wychowawcy, katecheci, liderzy ruchów. Aby wspomóc Waszą pracę przygotowaliśmy dodatkowe inspiracje: każde zadanie zostało skomentowane przez redaktorów tak, aby podkreślić kluczowe zagadnienia lub poszerzyć perspektywę patrzenia.

Oto przykład:Zadanie: Post, modlitwa, jałmużna. Zaplanuj i zapisz.

Komentarz: Ważny jest dobry start – postawienie celów i zaplanowanie realizacji przedsięwzięcia, by cele zostały osiągnięte. Zapisanie ułatwia zapamiętanie powziętych postanowień. Można zapisać na odwrocie zdrapki, gdzie jest specjalne miejsce, lub w kalendarzu, telefonie, komputerze, itp.

Zadanie: Jedzenie. Nie marnuj. Dziel się.

Komentarz: Polacy marnują ogromne ilości jedzenia! A inni ludzie przymierają głodem. Dzisiejsze zadanie to z jednej strony wezwanie do roztropnego planowania zakupów, ale też refleksji nad tym, czy marnuje się w moim domu jedzenie i jeśli tak, to co zrobić, by tak się dalej nie działo. Ponadto “dziel się” zachęca do spojrzenia na to, co mamy w lodówce, na półkach. Są miejsca, gdzie można to dać, by się nie zmarnowało, a jednocześnie pomogło głodującym.
Aby pobrać materiały pomocnicze prosimy wypełnij formularz:“Zdrapki są wspaniałym pomysłem, zadania są bardzo ciekawe, urozmaicone i często pomagają złapać oddech z zabieganym życiu.”

Dominika


“Znakomity pomysł – gratulujemy i dziękujemy! Zdrapki podróżowały z nami na szkolne obozy narciarskie, które wypadły w marcu. Wszyscy wytrwale realizujemy zadania. Sugerujemy zwiększenie nakładu na przyszły rok! ”

ZKS