Książka: „40 dni do zbawienia” + Zdrapka 2024

27.00 

Na nic by były te nasze rozważania i modlitwa gdybyśmy to wszystko zostawili w sferze marzeń i odkładali nawrócenie na bliższą czy dalszą przyszłość. TERAZ jest najlepszy czas, by na spokojnie doświadczyć Bożego Miłosierdzia.

Pozostało tylko: 2

SKU: 40 DNI Kategoria:

Opis

Lektura polecana na Wielki Post. Rozmiar kieszonkowy.

Książka ks. Kacpra Nawrota “40 dni do zbawienia” to owoc czterdziestu wielkopostnych adoracji Krzyża świętego. Jest zaproszeniem do bardzo osobistego spotkania z Bogiem, skierowanym do tych, którzy czują pragnienie nawrócenia, chcą ożywić swoją relację z Panem i dojrzeć do dzielenia się doświadczeniem wiary z innymi.

“Inspiracją do wydania książki “40 dni do zbawienia” są wielkopostne rozważania autorstwa ks. Kacpra Nawrota, które choć powstawały jako pomoc w pełniejszym przeżyciu pierwszego “pandemicznego” Wielkiego Postu i z taką myślą zostały pierwotnie opracowane – mają zdecydowanie ponadczasowy charakter. W książce pojawiają się w nowej, rozszerzonej wersji” – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i Wydawnictwa STACJA7.

Praktyczne wskazówki na Wielki Post

Rozważania odnoszą się do nawrócenia: od ułożenia życiowych priorytetów na nowo – we właściwej kolejności, z postawieniem Boga na pierwszym miejscu, po tematy związane z podjęciem indywidualnej “pracy nad duchem”, takich jak przebaczenie samemu sobie, kompleksy, sztuka czekania, odwaga. Książka zawiera także praktyczne wskazówki dotyczące walki z konkretnymi grzechami, efektywnego korzystania z darów Ducha Świętego czy warunków dobrej spowiedzi.

Maksimum treści

Każdy z rozdziałów rozpoczyna się cytatem z Pisma Świętego, po którym następuje pogłębiona refleksja, zakończona krótką modlitwą – prośbą. “Jednak na nic by były te nasze rozważania i modlitwa gdybyśmy to wszystko zostawili w sferze marzeń i odkładali nawrócenie na bliższą czy dalszą przyszłość. TERAZ jest najlepszy czas, by na spokojnie doświadczyć Bożego Miłosierdzia” – przekonuje ks. Kacper Nawrot.

  • „40 dni do zbawienia” to 40 okazji, by powiedzieć STOP codziennej gonitwie, zatrzymać się i otworzyć na łaskę nawrócenia. To także dodatkowo:
  • 40 szans na spojrzenie na siebie oraz na drugiego człowieka oczami Boga i do kochania POMIMO
  • 40 zachęt, by pobyć z Bogiem podczas osobistej modlitwy, na prywatnej adoracji
  • 40 wypraw w głąb siebie, w dyskretnym, Bożym towarzystwie
  • 40 iskier do rozpalenia w sobie zapału ewangelizacyjnego
  • 40 wskazówek, jak w praktyce być ŚWIADKIEM Jezusa i realizować wezwanie do dzielenia się Dobrą Nowiną
  • 40 zaproszeń do pokrzepienia się Słowem Bożym
  • 40 pretekstów, by odszukać znaki Bożej obecności w swoim życiu.

O autorze:
Ks. Kacper Nawrot – miłośnik Mszy Świętej, nie wyobraża sobie życia bez liturgii, której przedsoborowe tajemnice zgłębia z zapałem. Pasjonat wspinaczki skałkowej i górskiej, uczącej pokory poprzez zmagania z przyrodą i z samym sobą. Propagator kultu Chiary Corbelli Petrillo – “świętej z sąsiedztwa”. Na co dzień zaangażowany w posługę duszpasterską w parafii św. Jana Kantego w Krakowie.

Wydawnictwo Stacja7.pl

Może spodoba się również…