Adam Szustak OP “Drogi Miłości ukrzyżowanej” + Zdrapka 2024

34.90 

Lektura na Wielki Post + Zdrapka Wielkopostna 2024. “Drogi Miłości ukrzyżowanej” Adama Szustaka OP to zapis czterech rozważań do nabożeństwa drogi krzyżowej, które w okresie Wielkiego Postu ukazywały się na kanale „Langusta na palmie”.

Pozostało tylko: 9

SKU: drogi miłości Kategoria:

Opis

Zestaw: Lektura na Wielki Post & Zdrapka Wielkopostna 2024

Drogą krzyżową można i warto modlić się nie tylko w Wielkim Poście. Bo jaki pisze Adam Szustak OP: Towarzyszyć Jezusowi można w każdym miejscu i w każdym czasie. Gdy zaś my zajmujemy się Nim, On zajmuje się nami i naszymi sprawami.

Dominikanin proponuje 4 rozważania: Uważną, Trzcinową, Współczującą, Miłosną. Każda z dróg oferuje inną perspektywę. Uważna, najbardziej osobista, jest zaproszeniem nie tylko do rozważania męki Chrystusa, ale także do przyjrzenia się sobie samemu, swoim słabościom. Trzcinowa, najsubtelniejsza i najoszczędniejsza w wyrazie, bazuje na Psalmie o trzcinie Romana Brandstaettera, pozwala skupić się na męce Pańskiej. Współczująca, nazywana przez autora nieegocentryczną, ma być rachunkiem sumienia z miłości wobec innych ludzi. Ostatnia, Miłosna, to Hymn o miłości św.Pawła, w którym apostoł opisał 15 cech miłości, a tyle etapów pokonała Miłość ukrzyżowana – od modlitwy w Ogrójcu do zmartwychwstania.

adam szustak

Jeśli więc chcemy miłości pozbawionej bezwstydu, musimy szukać w ludziach, z którymi żyjemy, ich tożsamości. Trzeba skoncentrować się na drugim człowieku, nie zaś na jego ciele, seksualności czy pięknie zmysłowym, a także nie na pożądaniu, które mamy w sobie, lub na swoich pragnieniach. Oczywiście nie chodzi o to, że to wszystko jest w nas złe (bo nie jest), ale gdy skupiamy się tylko na tym, przestajemy kochać. Nie widząc czyjejś twarzy, nie poznając tożsamości, nie szukając prawdziwie tego, kim ktoś jest, nigdy nie pokochamy go czystą miłością. Czystość to patrzenie twarzą w twarz, to miłość niedopuszczająca się bezwstydu.

Adam Szustak OP.

Kieszonkowy format i twarda oprawa są zachętą, żeby Drogi Miłości ukrzyżowanej mieć zawsze przy sobie: w kieszeni, torebce, plecaku – i modlić się nabożeństwem drogi krzyżowej.

O autorze:
Adam Szustak OP – dominikanin, wędrowny kaznodzieja, autor książek i audiobooków, youtuber („Langusta na palmie”, dominikanie.pl), dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

PEŁEN TYTUŁ: Drogi Miłości ukrzyżowanej
ROK WYDANIA: 2021
WYDAWCA: Wydawnictwo W drodze
LICZBA STRON: 208
FORMAT: 110×180 mm
OPRAWA: twarda
MASA NETTO: 287 g
ISBN: 9788379064427