Książka “Ćwiczenia duchowe w życiu codziennym”

35.90  32.30 

Książkę możesz wykorzystać w swojej codziennej modlitwie, w „rekolekcjach w życiu codziennym”, w samodzielnym odprawieniu rekolekcji, jak również w dzieleniu się słowem Bożym w grupach modlitewnych czy w kręgach biblijnych.

Znajdź więc ustronne miejsce w swoim domu, zapal świecę, otwórz Pismo święte, wycisz się wewnętrznie i medytuj! Być może na początku nie będzie łatwo. Będziesz musiał zmagać się z trudnościami zewnętrznymi i rozproszeniami wewnętrznymi. Nie przejmuj się nimi, tylko cierpliwie trwaj na modlitwie. Pamiętaj, że są to ćwiczenia, a modlitwa jest także sztuką, którą doskonali się poprzez praktykę. Ponadto proś o pomoc Ducha Świętego, który będzie wspomagał Cię „w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8,26). Jeżeli masz możliwość, znajdź sobie kierownika duchowego lub inną zaufaną osobę, z którą będziesz mógł dzielić się owocami modlitwy i związanymi z nią trudnościami. Z czasem wypracujesz sobie własny sposób medytacji (kontemplacji). A modlitwa „stanie się równie słodka jak taniec” (Mikołaj z Flüe).

Pozostało tylko: 7

SKU: 978-83-277-1817-4 Kategoria:

Opis

Lektura na Wielki Post

Spójrz na swoje życie oczami Boga

W codziennym zgiełku trudno nam zatrzymać się, popatrzeć spokojnie na otaczającą rzeczywistość i docenić ją. Trwanie w bliskości z Jezusem pomaga jednak przyjąć Bożą perspektywę, a dzięki temu dostrzec, że nasze życie jest wyjątkowe. Jak to osiągnąć?

 

Jednym z niezawodnych sposobów na to, aby wypełnić życie nadzieją, jest medytacja biblijna. Lektura Pisma Świętego przybliża nas do Chrystusa, oświetla życiową drogę i sprawia, że nasze serce staje się pełne pokoju.

Oddaję w Twoje ręce specyficzną książkę. Nie służy ona „do czytania”, lecz jest swoistym przewodnikiem po modlitwie opartej na Ćwiczeniach duchowych wielkiego hiszpańskiego mistyka, świętego Ignacego Loyoli.

Każdy rozdział książki odpowiada poszczególnym „tygodniom” Ćwiczeń. Są to „spojrzenia” w świetle słowa Bożego na sprawy fundamentalne, na miłość, ale także na grzech i miłosierdzie, na światło Zbawiciela, ale także na cierpienie i chwałę. Przeprowadzają one przez poszczególne etapy rozwoju życia duchowego: drogę oczyszczającą, oświecającą i jednoczącą z Bogiem.

Stanisław Biel SJ

Stanisław Biel SJ (ur. 1961) – rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor licznych książek i artykułów z dziedziny duchowości.

Autor książki, uznany i doświadczony rekolekcjonista, pokazuje, jak możemy nawiązać przyjacielską relację z Panem Bogiem i zaspokoić potrzebę duchowego rozwoju. Korzystając ze swojego doświadczenia, proponuje ponad 70 medytacji i kontemplacji opartych na metodzie św. Ignacego Loyoli.