Ksiażka “Memento mori. Wielkopostnik i Dziennik” + Zdrapka 2022

59.90  55.90 

Książka w zestawie ze zdrapką. Memento mori – pamiętaj o śmierci – nie jest chwilowym trendem, lecz starożytną praktyką, do której zachęca Pismo Święte, Jezus, Ojcowie Kościoła i wielu świętych. Pamiętanie o nieprzewidywalności i nieuchronności śmierci paradoksalnie pomaga nam docenić życie, zmienić nawyki i ostatecznie – doprowadzić – do świętości.

Pozostało tylko: 7 (może być zamówiony)

SKU: 978-83-7906-459-5 Kategoria:

Opis

Lektura na Wielki Post

Książka w zestawie ze Zdrapką Wielkopostną 2022

Gdy myślimy o śmierci, rozważamy kluczową tajemnicę naszej wiary, bo to właśnie śmierć została przemieniona przez Chrystusa. Połączenie lektury Wielkopostnika z inspiracjami z Dziennika pomoże Ci spojrzeć na własną śmiertelność przez pryzmat niesamowitego daru zbawienia, a tym samym zgłębić jeszcze bardziej tajemnicę Wielkiej Nocy.

Pamiętaj, że umrzesz – zmień swoje życie – zachęca autorka. Nie warto więc dłużej czekać, tylko zacząć żyć: świadomie, mądrze, uważnie, dobrze… pełnią. Bo przecież nigdy nie jest na to za późno
na docenienie i wykorzystanie dosłownie każdej minuty swojego życia. Do takiego podejścia już od wieków zachęcali najwięksi filozofowie oraz przewodnicy duchowi.

– Umrzesz. W chwili, w której się rodzisz, zaczynasz umierać. Możesz umrzeć za 50 lat, za 10, może jutro lub nawet dziś. Lecz bez względu na to, kiedy to nastąpi, śmierć czeka każdego człowieka,
bogatego czy biednego, starego czy młodego, wierzącego czy niewierzącego

– Przerażająca perspektywa. Nic dziwnego zatem, że wielu ludzi stara się ignorować nieuchronność śmierci lub zakładać, że jest ona odległa. Jednak ignorowanie jej nie sprawi, że ona nie nadejdzie. Możliwe, że nawet wzmocni niepokój – ponieważ straszna prawda jest taka, że śmierć może spotkać nagle i gwałtownie każdego i w każdym czasie. Tylko Bóg wie, kiedy każdy człowiek umrze, więc przygotowanie się na to jest konieczną praktyką duchową, niezależnie od wieku.

siostra Theresa Aletheia Noble FSP

Dzięki tej książce zaczniesz celebrować życie po chrześcijańsku i praktykować świętość – rozpoczynając od Środy Popielcowej, na niedzieli Wielkanocnej kończąc. Polskie wydanie Remember Your Death: Memento Mori Lenten Devotional i Remember Your Death. Memento Mori Journal znajduje się w jednym tomie: z jednej strony książka (Wielkopostnik), a z drugiej codzienne refleksje i miejsce na własne notatki (Dziennik).

Patronat nad publikacją objęli: Apostolstwo Dobrej Śmierci, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki”, „Wszystko, co Najważniejsze”, miesięcznik „W drodze”, „Teologia Polityczna”, Deon.pl, Aleteia.pl, dominikanie.pl, Opoka.org, wiara.pl, Siódma9, Radio Doxa, Radio Emaus, Radio Nadzieja.

O autorce:
Kiedy Theresa Aletheia Noble FSP, wzorując się na założycielu swojego zgromadzenia, bł. Jamesie Alberione, postawiła ceramiczną czaszkę na swoim biurku i zaczęła tweetować o #MementoMori, nie spodziewała się, że stanie się współczesną promotorką tego dawnego ruchu. W swoich książkach zawarła inspiracje mające pomóc nam spojrzeć na życie w świetle pokuty, nawrócenia i nadziei
zmartwychwstania. Theresa Aletheia Noble jest siostrą zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Pawła. Mieszka w Miami, gdzie ewangelizuje, pracuje w piekarni i prowadzi blog pursuedbytruth.com. W drodze wydało także: Ukochany marnotrawny. Kiedy twoi bliscy porzucają wiarę (2018).

TYTUŁ ORYGINALNY: Remember Your Death: Memento Mori Lenten Devotional Remember Your Death: Memento Mori Journal
PEŁEN TYTUŁ: Memento mori. Wielkopostnik
AUTOR: Theresa Aletheia Noble FSP
TŁUMACZ: Małgorzata Figurna-Rogalińska
ROK WYDANIA: 2021
WYDAWCA: Wydawnictwo W drodze
LICZBA STRON: 488
FORMAT: 130×205 mm
OPRAWA: twarda
MASA NETTO: 702 g
ISBN: 978-83-7906-459-5