Książka “Opowieść Pielgrzyma”

32.90  26.60 

Autobiograficzna opowieść Ignacego Loyoli. Wciągająca historia od dramatycznej obrony zamku w Pampelunie, przez rekonwalescencję, a potem pielgrzymkę i proces nawrócenia. Ignacy żołnierz, awanturnik gotowy na śmierć w imię honoru staje codziennej do duchowej walki o chwałę Jezusa Chrystusa. Książka stała się inspiracją do zadań Zdrapki Wielkopostnej 2022.

Pozostało tylko: 11

SKU: 978-83-277-1856-3 Kategorie: ,

Opis

Lektura na Wielki Post

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie

Opowieść Pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w samym Bogu. Zainspiruj się doświadczeniem założyciela zakonu jezuitów i odkryj na nowo bliskość Boga w swoim życiu.

Pewnego dnia nalegano na niego bardzo, żeby wziął ze sobą towarzysza, bo przecież nie umie ani po włosku, ani po łacinie. Mówiono mu, że to by mu bardzo pomogło i zachwalano takiego towarzysza. A on im na to odparł, że gdyby nawet chodziło o syna lub ojca księcia de Cardona, nie poszedłby w ich towarzystwie. Chciał bowiem mieć te trzy cnoty: miłość, wiarę i nadzieję. Gdyby zaś wziął ze sobą towarzysza, to w wypadku głodu od niego oczekiwałby pomocy; a gdyby upadł, od niego spodziewałby się podpory dla podźwignięcia się. I tak dla tych racji w nim pokładałby swą nadzieję i do niego byłby przywiązany. A tymczasem to zaufanie i przywiązanie, i nadzieję chciał mieć tylko w samym Bogu. I to, co w ten sposób wyraził, czuł naprawdę w swoim sercu. (Fragment książki)

 

Opowieść Pielgrzyma i Zdrapka Wielkopostna 2022

Właśnie ta książka stała się kanwą zadań Zdrapki Wielkopostnej 2022. Startujemy z Pampeluny, miasta, w którym żołnierz Ignacy został ranny w wyniku postrzału z kuli armatniej. W czasie rekonwalescencji zaczął się proces nawrócenia przyszłego świętego. Przez 40 dni będziemy poruszać się śladami jego opowieści.

 

Autor: św. Ignacy Loyola

Wydanie: piąte
Rok wydania: 2021
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 240
Wymiary: 142×202 mm
Waga: 0.37 kg
ISBN: 978-83-277-1856-3
Autor: św. Ignacy Loyola
Tłumacz: Mieczysław  Bednarz SJ
Ilustrator: Przemysław Wysogląd SJ