Książka „Skrupulatom na ratunek” + Zdrapka Wielkopostna

11.99 

Pozostało tylko: 7

SKU: skrupulantom Kategoria:

Opis

Przedstawiamy wyjątkową propozycję skierowaną do spowiedników, duszpasterzy oraz proboszczów. Broszura ta jest dedykowana osobom zmagającym się ze skrupułami, czyli zaburzeniami kompulsywno-obsesyjnymi o podłożu religijnym.

Poprzez dogłębne, lecz przystępne omówienie problemu, broszura ta ma na celu pomóc osobom dotkniętym skrupułami:

  • Znaleźć wiarę w to, że miłość i litość Boga są silniejsze od ludzkich grzechów,
  • Zaprzestać nadmiernego analizowania własnych czynów,
  • Nauczyć się mądrego i uzdrawiającego korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dzięki wskazówkom doświadczonego kierownika duchowego, który sam zmagał się ze skrupułami, spowiednicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą wspierać osoby w tym trudnym procesie. Kiedyś skrupuły uznawane były za 'szaleństwo na jawie’, obecnie są one przedmiotem badań teologii i psychologii. Z teologicznego punktu widzenia, skrupuły wynikają z fałszywej formacji sumienia oraz braku zrozumienia miłosierdzia Bożego. Dzięki podejściu psychologicznemu możemy lepiej zrozumieć, jak pomóc osobom borykającym się z natrętnymi myślami.

Emanuel Działa OP analizuje przyczyny skrupułów i udziela praktycznych porad, które pomagają pozbyć się absurdalnych i natrętnych myśli, które zakłócają spokój sumienia. Sam stosował te metody, pomagając dziesiątkom osób, które korzystały z jego kierownictwa. Aby móc pomagać również tym, którzy nie mieli bezpośredniego dostępu do jego porad, opracował prosty podręcznik postępowania. Dzięki jego wskazówkom, wielu osobom udało się pokonać uciążliwe myśli i uczucia.