W Dzień Kobiet słowo do panien

Edycja 2019, Artykuł, RelacjeDodaj komentarz

Wizerunek wydania 2019 Zdrapki Wielkopostnej.

Czego pragnie serce kobiety

Serce kobiety najbardziej czego pragnie to kochać. A język kobiety najbardziej na co narzeka? Właśnie na to, że nie ma kogo kochać. I to nam zabiera spokój ducha od przedszkola, czego dowodem zasłyszane pytanie serca pięcioletniego: mamo, a co jeśli nie spotkam swojego Rafała? Oczywiście, to tato nosi archanielskie imię. No właśnie, co? A tych pytających chodzi po świecie jakieś stadko.

O pannach i panu młodym

Płakać, rwać włosy z głowy, złorzeczyć i mieć żale? No nie daj Panie Boże. Proszę otworzyć Ewangelię Mateusza na rozdziale 25, wersy 1-13. I poczytać o pannach, które szły na spotkanie pana młodego. I proszę się przgotowywać, jak należy. I pomyśleć o tym małym fakcie, że to panny są wzorem, te mądre oczywiście, dla całego ludu Bożego. Nie mężatki, nie wdowy, ale mądre panny. Nie stare, nie ładne, ale mądre i podkreślmy raz jeszcze – panny!

Kobieta zaślubiona

Niech każda kobieta poczuje się wybranką, która oczekuje na tego Jedynego, nieważne, czy po tej stronie życia już była, jest lub będzie zaślubiona jakiemuś Rafałowi. Każda jest panną wybraną na zaślubiny z tym Jedynym, Najwspanialszym! Ach! Co to będzie za ślub!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *