Zdrapka Wielkopostna 2020 dobiegła do mety!

Kinga FrąckowskaArtykuł, Edycja 2020, NewsDodaj komentarz

Wizerunek-Zdrapki-2020

Po ponad 40-dniowej przygodzie zakończyliśmy akcję Zdrapka Wielkopostna 2020! Ponad pół miliona osób razem z nami odkrywało inspiracje na każdy dzień. Zadania ze Zdrapki realizowali uczestnicy z Polski, Hong Kongu i Tajwanu. Dzięki członkom Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego (CLC) na świecie, Zdrapka promowana jest wśród katolików wschodniej Azji. W internecie na bieżąco publikowaliśmy propozycje modyfikacji zadań, których nie można było zrealizować w pierwotnej formie (z powodu rozporządzeń epidemiologicznych). W tym roku nasze inspiracje w sposób szczególny jednoczyły rodziny i osoby przebywające w jednym domu.

Podziękowania

Zdrapka Wielkopostna z wyjątkowymi, proekologicznymi inspiracjami zaczerpniętymi z encykliki Laudato Si’ spotkała się z pozytywnym odzewem wielu uczestników i instytucji. Promowały nas liczne media (Patroni medialni, TV, Radio, portale internetowe, prasa, blogerzy, vlogerzy, audycje ogólnopolskie i regionalne, indywidualni użytkownicy FB, proboszczowie itd.). W tym roku szczególnie dziękujemy wszystkim katolickim organizacjom i prywatnym osobom, które razem z nami promowały nauczanie papieża Franciszka. Współpracowali z nami m.in.: Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska, Projekt Laudato Si’ Caritas Polska, Catholic Voices Polska, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, o. Mateusz Stachowski OFM z Franciszkanie TV, Marek Tokarzewski z Poleskiego Parku Narodowego. Cieszymy się z serdecznej współpracy z jezuitami w całym kraju, redakcją Pogłębiarki.pl oraz Modlitwy w Drodze.

Dziękujemy również Tobie za korzystanie ze Zdrapki i promowanie jej w Twoim otoczeniu!
To dzięki indywidualnym użytkownikom docieramy tam, gdzie nas jeszcze nie było!

Zaproszenie

Właśnie ruszyły poszukiwania tematu do Zdrapki Wielkopostnej 2021. Czekamy na Twoje uwagi!
W komentarzu zostaw nam swoje wskazówki: jaki temat wydaje Ci się szczególnie istotny? Jakie inspiracje powinny się znaleźć w Zdrapce 2021? Czekamy na Twoją podpowiedź. Życzymy trwałych owoców zrealizowanej zdrapki: szczęściodajnej relacji z sobą samym, Bogiem i bliskimi, a także radości z Bożego dzieła stworzenia. I do zdrapania w przyszłym roku!

Patronaty-Medialne-2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *